Nałęczowski park
Poniedziałek, 11 Maj 2009 00:00
Nałęczów - park, pałac MałachowskichPark w Nałęczowie to serce naszego miasteczka. Połączenie przyrody i zabytkowej, pamiętającej czasy Prusa i Żeromskiego architektury.  
 
W weekendy to miejsce zapełnia się turystami i wtedy wielu mieszkańców Nałęczowa trzyma się od niego z daleka. Od poniedziałku do piątku jest to jednak miejsce wyjątkowo spokojne. W Nałęczowie jest wiele drzew, więc gdyby nie ogrodzenie i bramy trudno byłoby wyznaczyć granice parku. W centrum parku znajduję się dość duży staw z wysepką, teraz zamkniętą dla turystów. O tej porze roku jest ona miejscem lęgowym nałęczowskich łabędzi. W parku znajdują się także budowle które nieodłącznie kojarzą się z Nałęczowem: Pałac Małachowskich, Stare Łazienki, Sanatorium nr 1., Palmiarnia - kiedyś pijalnia wód, teraz czekolady Wedla. Rzeźby w większości stanowią pozostałość zorganizowanego jeszcze w poprzednim wieku pleneru rzeźbiarskiego. 
Fotografie wykonane w niedziele - deszcz wygnał turystów do domu.
Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 

Stara wersja strony. Dane nie będą przenoszone, więc warto zapoznać się m.in z galeriami nałęczowskich artystów. Pudełko, Strzyżyński, Stępień, Mazurek, Bednarczyk.

Projektowanie graficzne,  strony internetowe - Nałęczów, Lublin, Kazimierz, Puławy, Lubelskie. CMS joomla - system zarządzania treścią- templejtki Rockettheme. Zobacz portfolio.

Stara strona www.sport.naleczow.net.pl. Warto obejrzeć - dużo zdjęć seniorów Cisów. Sezon 2004 i 2005. Składy zespołu, tabele rozgrywek, fotografie z meczów rozgrywanych na nałęczowskim stadionie.