Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Moje inspiracje muzyczneW dniach od 5 czerwca br. odbywały się imprezy towarzyszące XVII edycji międzynarodowego konkursu „ Moje inspiracje muzyczne”

  organizowanego przez Prywatną Szkołę Muzyczną I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Nałęczowie. Zaproszony do udziału w uroczystościach finałowych Chór Polskiej Macierzy Szkolnej „Polesie” z Brześcia na Białorusi dał trzy koncerty w tym przepiękny koncert o charakterze patriotycznym w dniu 6 czerwca w Sali Balowej Pałacu Małachowskich. W wypełnionej widzami sali słuchacze wysłuchali koncertu pełnego tęsknoty za utracą polskością i radości z możliwości pokazania dorobku zachowanego dziedzictwa kulturowego na obecnie ziemi białoruskiej. Chór został pod koniec kwietnia br. odznaczony w Warszawie Złotym Krzyżem Zasługi za krzewienie kultury polskiej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


    Wśród zagranicznych uczestników szczególnym zainteresowaniem cieszy się nasz  konkurs na Białorusi, Ukrainie i w Rosji. W tym roku gościliśmy laureatów, aż z odległego okręgu grodnieńskiego, tj. z samego Grodna i Wołkowyjska. Niezmiernie miło było słuchać pochwał o naszej inicjatywie, ogromie przedsięwzięcia a nawet o samym tytule konkursu, który w języku naszych wschodnich sąsiadów brzmi „Mai muzykalnyje wdachnawienija”.
    Tegoroczna edycja konkursu była zaskoczeniem dla organizatorów i jurorów nie tylko z racji ilości nadesłanych prac, ale przede wszystkim ich poziomu, inwencji, pomysłowości, atrakcyjności i niepowtarzalności. Są w pracach uczniów kosmici, senne zjawy, są aniołowie z nieba, są życiowe swary. Jest w tych pracach cudowne piękno i przerażające zło, jest łagodne ciepło kolorowych słów, a czasem mrok pokryty mgłą sennej majaki. Autorzy potrafią więcej niż widzieć, sięgać miejsc, których nikt nie posiadł , zobaczyć to, czego inni w ich wieku nie postrzegają.


    Mam przed oczami obraz Macieja Rzążewskiego z MDK Pod Akcją w Lublinie, w którym widzę radość teraźniejszości połączoną delikatnymi neuronami z przeszłością i przyszłością, a wsparte jest to wszystko na solidnych korzeniach drzew, jak z genealogii. Mogłabym tu opisywać wiele zachwycających, jak na tak młody wiek uczestników obrazów, wzruszających wyznań, metafor i spostrzeżeń literackich.
    Większość nadesłanych prac plastycznych cechowała pomysłowość, oryginalność i staranność wykonania. Uczestnicy konkursu sięgali po rozmaite formy literackie; od wierszy – wesołych, bajkowych i refleksyjnych po smutne. Były prace pisane spontanicznie i te wypracowywane, były też kartki z pamiętnika i opowiadania science fiction, a i takie, które trąciły polityką europejską czy szalejącym terroryzmem i była… Muzyka w cieniu apokalipsy.
     Muzycy przygotowali zarówno utwory klasyczne, jak i współczesne utwory dostosowane do swoich zainteresowań i możliwości technicznych aparatu gry. Wśród tych wszystkich prac widać, że nie ma wśród tegorocznych uczestników nikogo o smutnym spojrzeniu pogrążonych w zadumie kryjących się w cieniu….


Zdecydowana większość prac to dzieła świadczące o wyobraźni, wrażliwości i o warsztacie ich autorów, świadomych swoich dążeń, śmiało i starannie realizujących swoje marzenia. Znakomita większość prac, to prace dojrzałych profesjonalistów.  
    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Gratulujemy rodzicom i nauczycielom, opiekunom i instruktorom, za tak wspaniale przygotowanych podopiecznych. Ich sukces w dużej mierze jest państwa zasługą. Żałuję, że nie można nagrodzić większej liczby prac i uhonorować tych , którzy tego oczekiwali.


    W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie oraz tym, którzy pomagali w jego realizacji. Patronat Honorowy nad konkursem objął Wojewoda Lubelski. Partnerem konkursu był Starosta Puławski. Patroni Medialni, to: Burmistrz Nałęczowa, Radio Lublin, dwumiesięcznik „Wychowanie Muzyczne” i „Gazeta Nałęczowska”.   
    Już dziś zachęcamy do wykorzystania wakacji i przemyśleniu tematu kolejnej edycji konkursu; „Symfonia duszy, drganie – łzą szczęścia, smutku komponowane”.
Życzymy udanych wakacji i sukcesu w XVIII edycji konkursu 2017.
                                   Wioletta Sieczkowska-Kos


responsywne strony internetowe Lublin, Warszawa - joomla

Losowe artykuły

Malaga - rysunki

Malaga z NałęczowaMalaga jest uczennicą 3 klasy gimnazjum w Nałęczowie. Przedstawiam kilka jej szkiców. 

Więcej…

Zachowaj równowagę w Gimnazjum

Nałęczów - Gimnazjumprojekt Szwajcarsko - Polski „Zachowaj równowagę”, czyli zapobieganie nadwadze i otyłości

Więcej…

Losowe artykuły

PLSP Nałęczów- wspomnienia Stefana Butryna

Liceum Plastyczne NałęczówStefan Butryn to absolwent pierwszego rocznika nałęczowskiego plastyka. W artykule początki Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie.

Więcej…

PLSP Nałęczów - od Beaty Kierzek

Liceum Plastyczne NałęczówFotki od Beaty Kierzek - jedne z pierwszych opublikowanych na dawnym forum

Więcej…